Ogłoszenia duszpasterskie: 13.11.2022, 33 Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym na Ukrainie i Dniem Ubogich. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się torby papierowe, które można wziąć – kto chce – i zrobić do nich zakupy według sugestii zaznaczonych. Wypełnione torby zakupami można przynieść do Parafialnego Caritas lub samemu podarować potrzebującym.

2. Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne w parafii i  do puszek na „Kościół w potrzebie”.

• codziennie – o godz. 16:30 Różaniec z wypominkami.
  • w środę /16 dzień miesiąca/ Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień, do wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego godz. 15:00.
  • w czwartek o godz. 17:00 Msza św. i nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Prosimy o składanie próśb i podziękowań. Szczególnie zapraszamy Akcję Katolicką; wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.
  • w piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.
  • W najbliższą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii misje święte. Z całego serca zapraszamy do jak najlepszego przeżycia tych szczególnych dni pogłębiania naszego życia wiary i bliskości Jezusa w Eucharystii i w Słowie Bożym. Postarajmy się również, aby program misji trafił do każdej rodziny i każdego domu naszej parafii.
  • również w przyszłą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza i KSM.

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 35 i 36 za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (500 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców bl. 28 i 29.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Krystyna Kozak – pogrzeb we wtorek o godz. 14:00. Dobry Jezu…