Ogłoszenia duszpasterskie: 27.02.2022, VIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i NABOŻEŃSTWO CZTERDZIESTOGODZINNE.

• Do południa – po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do rozpoczęcia następnej Mszy św. Zachęcamy do cichej, osobistej modlitwy.
  • Po południu – zapraszamy na wspólną modlitwę o dowolnej wybranej przez siebie godzinie. Modlitwie wspólnej przewodniczyć będą grupy działające w naszej parafii i tak prosimy:
    • od godz. 13:00 Róże Żywego Różańca mężczyzn
    • 14:00 Caritas
    • 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego – Akcja Katolicka
    • 16:00 Adoracja prywatna
    • 17:00 Msza św. z Nieszporami Eucharystycznymi.

2. Porządek Adoracji w poniedziałek i wtorek: Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 7:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez cały dzień, do godz. 17:00 – Msza św. z Nieszporami. Prosimy o prowadzenie adoracji grupy parafialne wypisane w programie. Program wywieszony w gablocie.

3. W tym tygodniu ŚRODA POPIELCOWA. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 17:00. Przez symboliczny gest posypania głów popiołem podczas liturgii tego dnia wkroczymy w okres Wielkiego Postu. Ofiary składane na tace są przeznaczone na cele charytatywne, a do puszek na pomoc Ukrainie. W tym dniu obowiązuje post od pokarmów mięsnych – od 14 roku życia i post ścisły – 3 posiłki w tym jeden do syta – od 18 do 60 roku życia. Są na stoliku karteczki z dniami Wielkiego Postu, by włączyć się w akcję; modlitwa i post o chlebie i wodzie. Biorąc karteczkę z datą danego dnia podejmuję się w tym dniu pomodlić się i pościć o chlebie i wodzie. Zachęcamy.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

• W I czwartek na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież  przygotowującą do sak. Bierzmowania wraz z rodzicami.
  • W I piątek rozpoczynamy nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ:
    • dla  Dzieci o godz. 16:00
    • dla Dorosłych o godz. 17:00 i Msza św.
    • dla Młodzieży o godz. 19:00. Szczególnie zapraszamy młodzież  przygotowującą do Sakramentu Bierzmowania.
  • W I sobotę – Nabożeństwo Fatimskie o godz. 16:30 Nowenna, a o godz. 17:00 Msza św. i Różaniec Fatimski. Będziemy modlić się o pokój na Ukrainie.

5. Spowiadamy codziennie przed Mszą św. rano i wieczorem, w czwartek od godz. 16:00, a w piątek od godz. 15:30.

6. Od przyszłej Niedzieli rozpoczynają się Gorzkie Żale o godz. 17:00. Msza Święta po Gorzkich Żalach, przed godz. 18:00.

7. W piątek święto św. Kazimierza, królewicza.

8. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ul. Jasnej za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (540 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary dalsze domu ul. Jasnej.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.