Ogłoszenia duszpasterskie: 21.11.2021, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Przeżywamy patronalne święto LSO, KSM i Akcji Katolickiej, Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych i Dzień Życia Kontemplacyjnego. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy parafie przyjmujące migrantów przy granicach Polski. Bóg zapłać! Dziś możemy uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie „Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi”.

2. W tym tygodniu:

• codziennie o godz. 16:30 Różaniec z wypominkami. Wypominki roczne są wywieszone w gablocie ogłoszeń i prosimy o sprawdzenie.
  • w poniedziałek – na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji ks. Janusza z okazji jego imienin, życząc mu wiele łask Bożych w pracy kapłańskiej; wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej.
  • w środę – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
  • w czwartek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
  • w najbliższą niedzielę rozpoczynamy Adwent – będzie poświęcenie opłatków wigilijnych i świec.

3. Biskup Tarnowski apeluje o modlitwę w intencji pokoju i ładu społecznego w naszej Ojczyźnie. Szczegóły w gablocie parafialnej i na stronie internetowej Diecezji.

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Rudek za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (500 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary dalsze domy Rudek.

5. Wyrażamy wdzięczność Paniom za ofiarną pracę przy kościele i plebanii i panom za pracę w porządkach w kościele. Bóg zapłać.

6. Za ofiary do puszek na wsparcie parafii przyjmujących migrantów przy granicach Polski wyrażamy Bóg zapłać.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.