10. Modlitewno – Edukacyjne Spotkanie Młodych przy Górze Śmierci

14 września 2021 r. (wtorek) o godz. 17:00 na Górze Śmierci w Paszczynie odbędzie się 10. Modlitewno – Edukacyjne Spotkanie Młodych. Tegoroczne wydarzenie upłynie pod hasłem: „Prymas Tysiąclecia Błogosławiony Ksiądz Kardynał Stefan Wyszyński – Świadek dwóch totalitaryzmów XX wieku”.

Program spotkania:
  • 16.45 Zbiórka uczestników MESM 2021 na parkingu u podnóża Góry Śmierci w Paszczynie,
  • 17.00 Droga Krzyżowa z udziałem Młodzieży Dekanatu Pustków-Osiedle,
  • 18.00 Modlitwa za zmarłych, bohaterów i ofiary II wojny światowej oraz za Ojczyznę, przy pomniku na Górze Śmierci
    za wstawiennictwem bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego
    – ks. Łukasz Halada, wikariusz parafii pw. św. Stanisława
    BM w Pustkowie-Osiedlu,
  • 18.15 Gawęda historyczna poświęcona historii uwięzienia
    Prymasa Polski ks. kard. Stefana Wyszyńskiego przez władze komunistyczne – Marian Matkowski opiekun Ekspozycji Historyczno – Dydaktycznej przy Górze Śmierci w Paszczynie,
  • ok. 18.45 zwiedzanie Ekspozycji Historyczno – Dydaktycznej przy Górze Śmierci w Paszczynie, za darmo dla uczestników MESM 2021.

Serdecznie zapraszamy!