Ogłoszenia duszpasterskie: 5.09.2021, 23 Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy Dzień Solidarności z Afgańczykami – modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Afgańczyków. Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu:

• codziennie po Mszy św. wieczornej do godz. 19:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji.
  • codziennie spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem.
  • w poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiórka Lektorów.
  • we wtorek na Mszę św. wieczorną zapraszamy Dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. i ich Rodziców.
  • w środę uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny; nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17:30.
  • w czwartek spotkanie kandydatów na ministrantów o godz. 16:00a o godz. 17:00 ministrantów.
  • w piątek nabożeństwo Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio. O godz. 17:30 Różaniec, Msza św. i adoracja z odczytaniem próśb i podziękowań.
  • w przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w Parafii. W lipcu ofiary złożono na kwotę 7.100 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy z serca Bóg zapłać i polecamy się waszej ofiarności; rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce (12 – 18 września); beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej.

3. Od dzisiejszej niedzieli przez cały tydzień trwa odpust w Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie. Program na stronie internetowej parafii:

• w piątek Msza św. i spotkanie młodzieży o godz. 18:00;
  • w sobotę o godz. 9:30 pielgrzymka rowerowa Liturgicznej Służby Ołtarza i Dziewczęcej Służby Maryjnej;
  • w niedzielę piesza pielgrzymka do Zawady – wyjście o godz. 7:15, powrót we własnym zakresie. Zapraszamy!

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 37 kl. 5 i 6 za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców bl. 36.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć „Gościa Extra” nt. nowych błogosławionych, kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej (cena 10 zł).