Ogłoszenia duszpasterskie: 18.04.2021, Trzecia Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy do częstego czytania Pisma św. w naszych wspólnotach rodzinnych. Po Mszy św. o godz. 11:00 będziemy czytać na głos Ewangelię św. Marka w naszym kościele do godz. 17:30. Zapraszamy chętnych do słuchania i czytania, zgłoszenia  w zakrystii.

2. Na parafialnym profilu na Facebooku organizowany jest konkurs biblijny „Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma” (Łk 24,45) w formie online, zachęcamy do wzięcia udziału.

3. W tym tygodniu:

• codziennie – spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:00.
  • w poniedziałek /19 kwietnia/ – Msza św. wieczorna z nabożeństwem do św. Józefa.
  • we wtorek – na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I- komunii i spowiedzi św. wraz z rodzicami.
  • środa – jest dniem całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii; nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17:30; na godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny.
  • w czwartek – spotkanie Akcji Katolickiej.
  • w piątek – uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski; Z tej racji nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych; Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania i składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

4. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom bl. 53 kl. 1 i 2 za sprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców bl. 52 kl. 1 i 2.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Anna Kozdraś i śp.Ryszard Kopera. Dobry Jezu…