Ogłoszenia duszpasterskie: 14.04.2024, III Niedziela Wiekanocna

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy do częstego czytania Pisma św. w naszych wspólnotach rodzinnych. Po Mszy św. o godz. 11:00 będziemy czytać na głos Pismo Święte w naszym kościele do godz. 17:30. Zapraszamy chętnych do słuchania i czytania. Zgłoszenia w zakrystii.

 

2. W tym tygodniu:

  • we wtorek (16 dzień miesiąca) Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień do godz. 18:00. Szczególnie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00.
  • we wtorek od 17:00 spowiedź przed bierzmowaniem. We wtorek wieczorem sprzątanie kościoła.
  • w środę w naszej świątyni o godz. 17:00 Ks. Bp Artur Ważny udzieli sakramentu bierzmowania uczniom kl. VIII całego dekanatu. Prosimy rodziców, świadków i młodzież o przybycie do kościoła o godz. 16:30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Składka w tym dniu jest przeznaczona na stypendium dla młodzieży Fundacji im. Ks. Abp. Jerzego Ablewicza.
  • w czwartek – Msza św. i nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II o godz. 18:00. Prosimy o składanie próśb i podziękowań. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej w kawiarence na temat: Sprawiedliwość Boża w codziennym życiu chrześcijanina.
  • w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.
  • za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania i składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Bud za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (700 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców Rudek. Bóg zapłać Paniom pracującym przy kościele i plebanii, jak również wyrażamy wdzięczność za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne.

 

4. Zachęcamy do wzięcia udziału w indywidualnych rekolekcjach ODDANIE 33.

Czas trwania rekolekcji w naszej parafii: od 03 maja do 04 czerwca. Uwieńczeniem rekolekcji jest indywidualny, uroczysty akt oddania Niepokalanemu Sercu Maryi. Okres rekolekcji, trwający 33 dni, ma dwa znaczenia; po pierwsze jest on czasem duchowego przygotowania do aktu całkowitego oddania sie Panu Jezusowi przez Maryję, po drugie – upamiętnia on okres 33 lat, które Pan Jezus spędził na ziemi. Na teksty rekolekcyjne składa się Słowo Boże, nauczanie Kościoła, teksty świętych i mistyków oraz przesłanie objawień Matki Bożej z Fatimy. Każdy parafianin ma możliwość wybrania jednej z form uczestnictwa w rekolekcjach. Można wybrać pełną wersje korzystając z książki lub z Internetu. Książkę można nabyć w zakrystii naszego kościoła /33 zł/.

 

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

7. Krucjata Wyzwolenia Człowieka w parafii św. Jadwigi w Dębicy zaprasza na sesję poświęconą problemowi uzależnień i zniewoleń w poniedziałek 15 kwietnia o godz. 16.00. Informacje w gablocie ogłoszeń.