Ogłoszenia duszpasterskie: 23.01.2022, Trzecia Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Słowa Bożego.

• codziennie – spowiadamy przed Mszą św. rano i wieczorem.
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego.
  • we wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  • w środę – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16:30; wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa; Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
  • czwartek – na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z rodzicami; Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
  • w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 16:30; wspomnienie  św. Tomasza z Akwinu.
  • w sobotę – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
  • w najbliższą niedzielę – niedziela synodalna oraz Światowy Dzień Chorych na Trąd; składka będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła i plebani.

3. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom ul. Kwiatowej i ul. Różanej za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty (630 zł). W tym tygodniu prosimy o złożenie tej ofiary mieszkańców ul. Osiedlowej (od Państwa Żak).

4. Świece gromnice można nabyć w zakrystii. Serdecznie do tego zachęcamy, gromnica powinna znaleźć się w każdym katolickim domu.

5. Akcja Katolicka i zespół “OdNowa” wraz ze Scholą Dziecięcą zapraszają 29 stycznia (sobota) o godz. 17:30 do kościoła na “Kolędowanie ze świętymi” Janem Pawłem II i bł. Kard. Stefanem Wyszyńskim. Prowadzona będzie akcja charytatywna na potrzeby dzieci i młodzieży w Parafii.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Janusz Rak (pogrzeb dzisiaj o godz. 14:00). Dobry Jezu…